илюстрация: pexels.comЕдин човек загина при бурята Е-оуин, която удари Ирландия и

...
илюстрация: pexels.comЕдин човек загина при бурята Е-оуин, която удари Ирландия и
Коментари Харесай

Бурята в Ирландия взе жертва

илюстрация: pexels.com

Един човек почина при бурята " Е-оуин ", която удари Ирландия и Обединеното кралство. На места ветровете надвишиха 180 километра в час като счупиха 80 годишен връх.

Ирландската метеорологична работа издаде червен код за бурята, като в огромна част от страната това предизвестие към този момент е анулирано. Стотици полети на летището в Дъблин бяха анулирани, а публичният превоз е спрян, добавя Българска национална телевизия.

Най-малко 715 хиляди домове и предприятия в Ирландия са с прекратено електрозахранване, а доста учебни заведения както в Ирландия, по този начин и в Обединеното кралство остават затворени. Бурята връхлетя и Шотландия и сковава жп превоза. Хората и в Северна Ирландия бяха призовани да останат по домовете си.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР